Töötoad

Töötoad

Töötoad on LIT-festivali lahutamatu osa, et pakkuda huvilistele käed-külge võimalusi õppida ja midagi reaalselt valmis teha.
Valikud olevad töötoad on erinevas vanuses ja kogemusega osalejatele, seega kindlasti on kõigile midagi.
Loe lähemalt 2023. aasta töötubadest allpool ja registreeri varakult, sest töötubade osalejate arv on piiratud.

Töötubade pileteid saab soetada SIIT

Folkrace töötuba ( kestus 2h)

Kirjeldus:
Folkrace töötoa eesmärk on ehitada võimalikult lihtne võistlusrobot, mis suudab iseseisvalt läbida ringikujulise raja. Töötuba algab robootika ning roboti ehitamise sissejuhatusega. Seejärel antakse osalejatele kätte roboti valmistamiseks vajaminevad komponendid ning juhend. Kui robotid on valmis, on aeg võistluseks! Osalejad rivistavad oma robotid võistlusrajale, võidab see, kes suudab teatud aja jooksul kõige rohkem ringe läbida.

Vesiniku töötuba (kestus 1h)

Kirjeldus:
Vesinikugeneraatori töötoas saab oma kätega meisterdada elektrolüüseri, mida saab kutsuda HHO generaatoriks. Seadeldis kasutab elektrienergiat, et ioniseerida vesi ja muuta see paukgaasiks, mida saame kasutada seebimullide täitmisel. Töötoa sisu on lihtsalt mõistetav, hariv ja intrigeeriv. Kui soovid kuulda, millist häält teeb paukgaasiga täidetud seebimulli põletamine, ja õppida, kuidas töötab elektrolüüs, tule osale meie töötoas!

Töötuba korraldab TalTechi vesinikuorganisatsioon TiVo

Transistorite töötuba (kestus 2h)

Kirjeldus:
Transistori töötoas saab oma kätega kokku panna erinevaid transistoritel põhinevaid elektriskeeme. Tegu on pooljuhtseadisega, mida kasutatakse elektrisignaalide võimendamiseks või genereerimiseks. Osalejatel on võimalus tutvuda ning panna end proovile elektroonika valdkonnas. Selgitame ka lahti transistorite tööpõhimõtted, kus ja milleks neid tänapäeval kasutatakse. Tule võta osa LIT-Festivali elektroonika töötoast!

'Elektroonika ja programmeerimine käsikäes' Arduino töötuba (kestus 1h)


Kirjeldus:
Arduino töötuba on praktiline sissejuhatus elektroonikasse ja programmeerimisse, kus uurime, mida ja kuidas on võimalik mikrokontrollerite abil luua. Osalejatele tutvustatakse erinevaid elektroonika komponente ning õpetatakse koodi kirjutamist. Kui kõigil on olnud võimalus mõlema teemaga lühidalt tutvuda, asume oma teadmisi rakendama LED-tulede peal. Töötoa lõpuks võiks igal osalejal olla algteadmised elektroonikast ja kodeerimise põhimõtetest, mis on vajalikud mikrokontrollerite loominguliste projektide arendamisel.